pomiar narzędzi

alfa set 33/35

Ekonomiczny, podstawowy model urządzenia do pomiaru narzędzi skrawających, pozwalający rozpocząć przygodę z pomiarem narzędzi wykorzystując urządzenie nastawcze. Alfa-set 33/35 jest jedynym urządzeniem nastawczym w swoim segmencie cenowym, oferującym pneumatyczny, selektywny zacisk osiowy. Z tego powodu można go obsługiwać tylko jedną ręką poprzez duże pokrętła służące do precyzyjnej regulacji w każdej osi pomiaru.

Sonda pomiarowa (tms) lub elektroniczny projektor (swift) mogą być wyrównywane do punktu pomiaru z dokładnością mierzoną w mikrometrach. Niezwykle stabilne prowadnice liniowe gwarantują bardzo wysoki poziom niezawodności i powtarzalności pomiarów. Adaptery narzędzi zamocowane są na łożyskach kulkowych i posiadają integralny zacisk obrotowy, który gwarantuje precyzję bicia na poziomie ≤0.002mm. Urządzenie jest doskonale wyważone, aby zapewnić pracę bez zmęczenia.

Skala pomiaru

model Oś X (średnica) Oś Z (długość)
alfa-set 33 tms 300 mm 380 mm
alfa-set 35 tms 300 mm 500 mm
alfa-set 33 swift 250 mm 380 mm
alfa-set 35 swift 250 mm 500 mm

Systemy pomiaru

Urządzenie alfa-set 33/35 oferowane jest z dwoma różnymi systemami pomiaru:

tms (dotykowy system pomiarowy)

Pomiar zachodzi poprzez skanowanie ostrza przez sondę wykonaną z twardego metalu wraz z zerowym wskaźnikiem bezpieczeństwa, co gwarantuje dokładne pomiary przy stałym nacisku pomiaru <1N.

swift

 

Niezależny od operatora pomiar zachodzi przy użyciu kamery. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, nie wymaga żadnego specjalistycznego szkolenia. Wyniki pomiaru są wyświetlane na kolorowym 5,7″ ekranie dotykowym. W tej technologii pomiaru możliwy jest również pomiar kątów i promieni.